پردیس آیت الله طالقانی(ره) قم

معاونت محترم توسعه و منابع و امور دانشجویی
جناب آقای دکتر سید حسن چاوشی

 

 

  سوابق اداری و آموزشی و فرهنگی                 

ا

اینجانب سید حسن چاوشی دیپلم علوم انسانی را از دبیرستان هدایتی قم در سال 74 گرفتم. سپس به طور همزمان تحصیل در حوزه و دانشگاه را شروع کردم. به دلیل اینکه دروس حوزه از شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر دایر بود و حقیر نیز علاقه فراوانی به یادگیری دروس حوزوی و کسب معرفت و اخلاق داشتم مجبور شدم دانشگاهی را انتخاب کنم که با تحصیل در حوزه تداخل نداشته باشد. لذا دانشگاه پیام نور قم را انتخاب نمودم که کلاس هایش روزهای پنج شنبه و جمعه دائر می گشت و در این دانشگاه در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی ( از مجموعه الهیات و معارف اسلامی) شروع به تحصیل نمودم. تقریبا همزمان مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه پیام نور قم و مدرک سطح یک خود را از حوزه علمیه قم گرفتم. از سال 81 به صورت دبیر آزاد و حق التدریس در آموزش و پرورش مشغول به کار شدم ( البته در حین انجام خدمت سربازی از معافیت 54 مقام معظم رهبری برخوردار شدم) و تا سال 85 در دبیرستان های قم به تدریس دروس گروه معارف اسلامی ( قرآن ، دینی، عربی، فلسفه، منطق و...) مشغول شدم. در سال 85 به دانشگاه دولتی قم رفته و به عنوان کارشناس و  مسئول دفتر معاونت آموزشی دانشگاه قم تا پایان سال 87 مشغول به کار بودم.

در سال 87 با قبولی در آزمون مربیان پرورشی به صورت پیمانی مجددا وارد آموزش و پرورش شدم. ولی علیرغم مشکلات فراوان دروس حوزوی را ادامه دادم و مدرک سطح دو حوزه را گرفته و سپس قبولی کتبی و شفاهی پایه دهم را گرفتم. در سال 92 کارشناسی ارشد خود را در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی با رتبه اول در میان دانشجویان هم دوره در دانشگاه آزاد واحد قم اخذ کردم. سپس در آزمون دکتری همان دانشگاه در سال 93 در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی قبول شدم و در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 با دفاع از رساله خود دوره دکتری تخصصی را در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی به پایان رساندم. و از سال تحصیلی 96-95 تدریس خود در دانشگاه فرهنگیان آغاز نمودم . سال تحصیلی 98 – 1397 به عنوان مأمور آموزشی در پردیس آیت الله طالقانی انجام وظیفه نمودم و از مهرماه سال 1398 تاکنون ( مرداد 1400 ) در پست معاونت توسعه منابع و امور دانشجویی پردیس آیت الله طالقانی استان قم در حال خدمت می باشم.

 

 

  آثار تحقیقی و پژوهشی                 

 

 1. چاپ  مقاله علمی پژوهشی  در مجله opcion کشور ونزئولا با عنوان la jurisprudencia studia la Guerra psicologica desde el punto de vista de la jurisprudencia del imam با رتبه اسکوپوس
 2. پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی با عنوان "بررسی فقهی جنگ روانی از دیدگاه عامه در مجله علمی پژوهشی طب و قرآن ".
 3. پذیرش و چاپ  مقاله علمی پژوهشی در فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های اعتقادی -کلامی دانشگاه آزاد ساوه با عنوان "جنگ روانی و آثار مترتب بر آن در باور و اعتقادات قرآنی و فقه عامه"
 4. پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی با عنوان "بررسی تطبیقی جنگ روانی از دیدگاه فقه امامیه و عامه" در فصلنامه ی علمی پژوهشی علوم اجتماعی دانشگاه آزاد شوشتر .
 5.  مقاله ای با عنوان "بررسی تطبیقی مسئله حجاب در ادیان و ملیت های مختلف "،  و نمایه شده در کنفرانس ملی علوم اسلامی و پژوهش های دینی شهریور 97 کرج با رتبه ISC
 6.  مقاله ای با عنوان "بررسی تطبیقی فعالیت اجتماعی – سیاسی زنان از منظر فقه فریقین" پذیرش و نمایه شده در کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم اجتماعی ، علوم تربیتی و روانشناسی – خردادماه  با رتبه ISC
 7. چاپ مقاله علمی ترویجی با عنوان "بررسی حکم هتک حرمت مقدسات در فقه اسلامی" ، در فصلنامه تخصصی مطالعات فقهی فلسفی دانشگاه آزاد واحد قم

  سوابق تحصیلی                 

 

 1. اخذ مدرک دیپلم علوم انسانی از دبیرستان هدایتی
 2. اخذ مدرک کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه پیام نور قم
 3. اخذ مدرک کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه آزاد واحد قم
 4. اخذ مدرک سطح 1 و سطح 2 از حوزه علمیه قم
 5. قبولی کتبی و شفاهی پایه دهم حوزه علمیه قم(پایان کفایتین)
 6. اخذ مدرک دکتری رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه آزاد واحد قم( در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96)
 7. اخذ رتبه اول فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد واحد قم
 8. اشتغال به تحصیل دردروس خارج فقه واصول حوزه علمیه قم به مدت 10سال
 9.  

  سوابق تدریس                 

 

در دانشگاه فرهنگیان قم ( پردیس آیت الله طالقانی و مرکز آیت الله مدنی ) به مدت پنج سال ( 10 ترم تحصیلی )  به تعداد 103 واحد (تئوری ، تئوری عملی ،عملی و کارگاهی ) تدریس نمودم.

 در دروس نظام تربیتی اسلام (9 واحد) ، فلسفه تربیت رسمی و عمومی درج ا ا ( 6 واحد ) ، ادیان بزرگ ( 4 واحد ) ، اختلالات یادگیری (2 واحد) ، اخلاق حرفه ای معلم (12 واحد ) ، فلسفه تربیت در ج ا ا ( 6 واحد ) ، فقه 3 ( 4 واحد )  ، آیات الاحکام (2 واحد) ، آشنایی با علوم قرآنی ( 2 واحد ) ، کارورزی 1 ( 4 واحد )  ، کارورزی 2 ( 4 واحد )  ، فلسفه معلمی در آموزش الهیات ( 2 واحد ) ، برنامه ریزی درسی در آموزش الهیات ( 6 واحد ) ، درک متون فقهی و تفسیری ( 2 واحد ) ، فقه الحدیث ( 2 واحد ) ، دانش خانواده و جمعیت ( 2 واحد ) ،نهاد خانواده در اسلام و ایران (2واحد)، کلیات اصول فقه و فقه ( 4 واحد ) ، کارنمای معلمی ( 2 واحد ) ، قواعد فقه ( 4 واحد ) ، سیره تربیتی پیامبر و اهلبیت (ع) ( 6 واحد ) ، آیین زندگی - اخلاق کاربردی ( 2 واحد) ، صرف و نحو کاربردی در دوره متوسطه ( 3 واحد ) ، تحلیل محتوای کتب درسی( 2 واحد ) ، تحلیل محتوای مواد آموزشی در الهیات ( 2واحد) ،طراحی آموزشی در آموزش الهیات ( 2 واحد ) ،فقه2  (2واحد) ،تاریخ حدیث و شناخت منابع (1واحد) اسناد ،قوانین و سازمان آموزش و پرورش در ج اا(2واحد)، تجربه های خاص حرفه ای در آموزش الهیات( 1واحد).

                                                                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                                                                                                      سیدحسن چاوشی

                                                                                                                                                                                                                                                          10/05/1400

 

شماره تلفن : 33209002


نظرات کاربران